Strona główna
 • Oferta > Sieci komputerowe

  Współczesny budynek nie może sprawnie funkcjonować bez sieci komputerowej. Okablowanie strukturalne musi spełniać najwyższe wymagania, aby mogło sprostać coraz większym wymaganiom dotyczącym szybkości łączy internetowych, sieci lokalnych i rozproszonych. Dobrze zaprojektowane rozwiązania pozwalają na bezproblemową pracę sieci komputerowej.

  Szybki rozwój technologii przesyłania danych przez Internet powoduje, że wymagania dotyczące jakości i szybkości łączy rosną z dnia na dzień. Przesyłanie dużych plików, wideokonferencje czy praca grupowa wymagają sieci o najwyższych parametrach.

  Specjalizujemy się w budowie sieci okablowania strukturalnego opartego na kablu miedzianym nieekranowanym (UTP) i ekranowanym (FTP/STP) oraz światłowodzie (kable wielowłóknowe zewnętrzne i wewnętrzne, żelowane).
  Projektujemy i wykonujemy sieci lokalne w kategorii 5e, 6, 6a oraz 7.
  Dostarczamy szafy 19" wiszące i stojące , wyposażone w panele i urządzenia aktywne. Mniejsze instalacje wykonujemy w szafkach 10".
  W zależności od projektu i ustaleń z inwestorem, wykorzystujemy rozwiązania sprawdzonych firm: MOLEX, Legrand, KRONE, R&M, Ortronics, ZPAS, EXCEL.

  Wszystkie zainstalowane sieci strukturalne są weryfikowane pomiarami za pomocą testerów FLUKE. Wyniki przekazujemy inwestorowi w formie elektronicznej w celu wyeliminowania pomyłek w pomiarach. Pomiary są podstawą do udzielenia 25-letniej gwarancji na parametry sieci i stanowią integralną część dokumentacji powykonawczej.

  Dla większej wygody klientów, by oferować i realizować kompleksowy zakres usług związanych z instalacjami budynku biurowego czy mieszkalnego, wykonujemy dodatkowo:
  - instalacje elektryczne dla potrzeb sieci komputerowych,
  - sieci bezprzewodowe,
  - dobór i montaż UPS oraz agregatów prądotwórczych,
  - zasilanie i montaż klimatyzacji w pomieszczeniach informatycznych,
  - instalacje wideofonowe Urmet, Commax, BPT, Kokom, Fermax,
  - systemy nagłośnienia,
  - podłogi podniesione w serwerowniach.